«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-Ի՝ ԿՈՂՄԻՑ ՆԵՐԴՐՎԱԾ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԵՐԻ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈՒՄ ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԷՋԻ ԲԱՑՄԱՆ ԵՎ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԿԱՆՈՆՆԵՐ
Ընդունվել է Բանկի Տնօրինության 21․01․2022թ. թիվ 02/11/22 որոշմամբ, սույն խմբագրությունը` 27.02.2026թ. թիվ 02/30/26 որոշմամբ և ուժի մեջ է 03.03.2026թ-ից:
1. Ընդհանուր դրույթներ
1.1. Սույն պայմաններով (այսուհետ` Պայմաններ) կարգավորում են «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ (այսուհետ՝ Բանկ)՝ անշարժ գույքերի կառավարման myhome.am հարթակում (այսուհետ` հարթակ) հաճախորդների կողմից օգտատիրոջ գրանցման, սպասարկման և օգտագործման կանոնները, ինչպես նաև հարթակի միջոցով ծառայություններից օգտվելու հետ կապված իրավահարաբերությունները:
1.2. Պայմանների իմաստով հաճախորդ է համարվում հարթակում օգտատեր գրանցող կամ ունեցող ֆիզիկական անձը:
1.3. Օգտատեր գրանցելու նպատակով պահանջվող տվյալները լրացնելով և համապատասխան հրահանգը սեղմելով` հաճախորդը դառնում է գրանցված oգտատեր (այսուհետ` օգտատեր) և համաձայնում է գործել Պայմանների շրջանակում:
2. Գրանցված օգտատերերին մատուցվող ծառայություններ
2.1. Հարթակում օգտատեր գրանցելով` հաճախորդը հնարավորություն է ստանում օգտվել հետևյալ ծառայություններից.
2.1.1. Վարկային ծառայություններ.
2.1.1.1 Վարկունակության գնահատում,
2.1.1.2. Անշարժ գույքի ձեռքբերման վարկային հայտի ներկայացում և վարկի ստացում` ներառյալ հեռավար նույնականացում, վարկային պայմանագրերի ստորագրում և այլն:
2.1.2. Անշարժ գույքի վաճառքի և/կամ վարձակալությամբ հանձնելու հետ կապված ծառայություններ.
2.1.2.1 Անշարժ գույքի վաճառքի և/կամ վարձակալությամբ հանձնելու հայտարարության հրապարակման հայտի ներկայացում,
2.1.2.2 Հաճախորդի կողմից հրապարակված հայտարարության հետ կապված այլ անձանցից հարցումների ստացում:
2.1.3. Անշարժ գույքի ձեռքբերման և/կամ վարձակալության հետ կապված ծառայություններ.
2.1.3.1. Վաճառվող և/կամ վարձակալությամբ հանձնվող անշարժ գույքի հայտարարությունների դիտում,
2.1.3.2. Հայտարարության ամրագրում, այլ անձի կողմից ապաամրագրման մասին ծանուցման ստացում,
2.1.3.3. Հաճախորդի նախընտրություններին համապատասխան հայտարարությունների որոնում,
2.1.3.4. Հայտարարությունը հրապարակած վաճառողին հարցման ուղարկում:
2.1.4. Այլ հասանելի ծառայություններ:
2.1.4.1. Հաճախորդի օգտատիրոջ էջում ինքնաշխատ կերպով արտացոլված անշարժ գույքերի` ներառյալ այդ գույքերի վերաբերյալ մանրամասների դիտում (կիրառելի է նույնականացված օգտատերերի համար),
2.1.4.2. Այլ ծառայություններ:
2.2. Բանկի կողմից սահմանված դեպքերում Հարթակի միջոցով վարկ ստանալու համար կարող է պահանջվել նույնականացում և վարկային պայմանագրերի ստորագրում Բանկի տարածքում:
3. Հարթակում օգտատիրոջ գրանցում
3.1. Հաճախորդը հարթակում oգտատեր գրանցել կարող է.
3.1.1. Հարթակ այցելելու միջոցով, որի դեպքում անհրաժեշտ է լրացնել հարթակի կողմից պահանջվող անձնական և կոնտակտային տվյալները և սահմանել Բանկի կողմից սահմանված անվտանգության նվազագույն պայմաններին բավարարող գաղտնաբառ:
3.1.2. Բանկի «ՄայԱմերիա» հեռավար սպասարկման համակարգ մուտք գործելու և դրա համապատասխան բաժնից Հարթակ այցելելու միջոցով, որի դեպքում Բանկի կողմից օգտատերը ստեղծվում է ավտոմատ, իսկ գաղտնաբառը պետք է սահմանի հաճախորդը` հետևելով իր էլեկտրոնային փոստի հասցեին ուղարկված հաղորդագրությամբ սահմանված քայլերին: Այս տարբերակով Հարթակում օգտատեր գրանցելու հնարավորությունը հասանելի է «ՄայԱմերիա» հեռավար սպասարկման համակարգի օգտագործման համապատասխան կարգավիճակ (մակարդակ) ունենալու դեպքում:
3.2. Հարթակում կատարվող գործողությունների համար հաճախորդի հետ հաղորդակցման նպատակով հիմք են ընդունվում էլեկտրոնային փոստի հասցեն և բջջային հեռախոսահամարը: Խնդրում ենք լինել ուշադիր, քանի որ սխալ կամ այլ անձի պատկանող հաղորդակցման վերոնշյալ տվյալները մուտքագրելու կամ դրանցից որևէ մեկը հիմք ընդունելու արդյունքում հաճախորդի վերաբերյալ կամ հաճախորդին ուղղված տեղեկությունը կարող է հասանելի դառնալ այլ անձանց, ինչի համար Բանկը որևէ պատասխանատվություն չի կրում:
3.3. Հարթակում օգտատեր գրանցելու, ինչպես նաև Հարթակի միջոցով Բանկի ծառայություններից օգտվելու համար Հաճախորդի կոնտակտային տվյալ(ներ)ը կարող են հավաստագրվել` Հաճախորդի կողմից այդ կոնտակտային տվյալների օգտագործման փաստը հաստատելու համար: Բանկի կողմից կարող է սահմանվել հավաստագրված կոնտակտային տվյալի վավերականության ժամկետ, որը լրանալու դեպքում hաճախորդը ստանում է համապատասխան ծանուցում Հարթակի իր օգտատիրոջ էջում` այդ կոնտակտային տվյալի վերահավաստագրման անհրաժեշտության մասին:
3.4. Հարթակում «Հաջորդ», «Հաստատում», «Ուղարկել Բանկ» հրահանգների տրամադրմամբ հաճախորդը հաստատում է և էլեկտրոնային եղանակով ներկայացնում է համապատասխան հայտեր` հաստատելով այդ գործարքներով պարտավորված լինելու իր համաձայնությունը և մտադրությունը: Հաճախորդի համաձայնությունը և մտադրությունը մասնավորապես վերաբերում է բոլոր այն գործողություններին և գրառումներին, որոնք վերջինս կատարում է Հարթակում:
4. Հարթակի օգտագործում
4.1. Հաճախորդը Հարթակի իր օգտատիրոջ էջ կարող է մուտք գործել.
4.1.1. Հարթակ այցելելու միջոցով, որի դեպքում անհրաժեշտ է լրացնել Հարթակի մուտքագնունն ու գաղտնաբառը։
4.1.2. Բանկի «ՄայԱմերիա» հեռավար սպասարկման համակարգ մուտք գործելու և դրա համապատասխան բաժնից Հարթակում Հաճախորդի օգտատիրոջ էջ ավտոմատ մուտք գործելու միջոցով: Այս տարբերակով Հարթակ մուտք գործելու հնարավորությունը հասանելի է «ՄայԱմերիա» հեռավար սպասարկման համակարգի օգտագործման համապատասխան կարգավիճակ (մակարդակ) ունենալու դեպքում:
4.2. Գաղտնաբառը մոռանալու կամ փոխելու անհրաժեշտության դեպքում համապատասխան հրահանգի տրամադրումից հետո անհրաժեշտ է հետևել էլեկտրոնային փոստի հասցեին ուղարկված հաղորդագրության մեջ նշված գործողություններին։
4.3. Հարթակում հաճախորդը կարող է բարձրացնել իր օգտատիրոջ նույնականացման աստիճանը` անցնելով ամբողջական նույնականացում, որի համար հաճախորդը պետք է տրամադրի Հարթակի կողմից պահանջվող անհրաժեշտ անձնական և կոնտակտային տվյալները և անցնի Հարթակի կողմից նույնականացման համար սահմանված հաջորդական քայլերով: Հարթակի միջոցով Բանկի առանձին ծառայությունների շրջանակներում կարող է իրականացվել տվյալ ծառայության տրամադրման համար նախատեսված հավելյալ նույնականացում:
4.4. Հաճախորդը պատասխանատվություն է կրում Հարթակում գործողությունների իսկության, ամբողջականության, արժանահավատության և դրանից բխող հետևանքների համար: Հաճախորդի կողմից Հարթակում կատարվող գործողությունները Բանկի կողմից դիտարկվելու են որպես հաճախորդի կամքի ուղղակի և իրական արտահայտում: Բանկը պատասխանատվություն չի կրում հաճախորդի կողմից կատարված տպագրական և այլ սխալների համար:
4.5. Գրանցվելով Հարթակում` հաճախորդը պարտավորվում է՝
4.5.1. պահպանել օգտատիրոջ էջ մուտք գործելու համար անհրաժեշտ տեղեկությունների գաղտնիությունը, չհրապարակել կամ երրորդ անձանց որևէ կերպ հայտնի չդարձնել հարթակում օգտատիրոջ գրանցման և Հարթակ մուտք գործելու իր գաղտնաբառերը և այլ տվյալներ կամ կատարել գործողություններ, որոնք կարող են հանգեցնել այդպիսի տվյալները երրորդ անձանց հայտնի դառնալուն,
4.5.2. Բանկին անհապաղ հայտնել համապատասխան լիազորություն չունեցող անձանց կողմից իր օգտատիրոջ էջ մուտք գործելու կամ նման փորձի մասին և/կամ իր օգտատիրոջ էջի միջոցով գործարք կատարելու կամ նման փորձի մասին,
4.5.3. հատուցել Բանկի բոլոր այն ծախսերը, կորուստներն ու վնասները, որոնք առաջացել են իր կողմից պայմանագրային պարտավորությունները և/կամ Պայմաններով սահմանված պարտավորությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու և/կամ Բանկի կողմից հաճախորդի կողմից հարթակով ստացված ցանկացած հանձնարարական կատարելու արդյունքում:
4.6. Բանկն իրավունք ունի՝
4.6.1. միակողմանիորեն փոխել Հարթակում մատուցվող ծառայությունները և/կամ դրանց մատուցման ձևը և/կամ կարգը կամ դադարեցնել մատուցվող ծառայությունները՝ ծանուցելով հաճախորդին անձամբ կամ հրապարակելով այդ մասին իր ինտերնետային կայքէջում,
4.6.2. սեփական նախաձեռնությամբ ժամանակավորապես, ամբողջովին կամ մասամբ դադարեցնել Հարթակով ծառայությունների մատուցումը՝ Հարթակի տեխնիկական սպասարկում իրականացնելու կամ վերջինիս անվտանգությունը, հուսալիությունը և անխափան աշխատանքն ապահովելու նկատառումներով: Ընդ որում, նշվածը չի կարող Բանկի համար պարտականություն լինել և ըստ այդմ, սույն կետում նշված հիմքերից ցանկացածի հիման վրա Բանկի կողմից Հարթակով ծառայությունների մատուցումը ժամանակավորապես, ամբողջովին կամ մասամբ չդադարեցնելու դեպքում վրա հասած հետևանքների համար Բանկը որևէ պատասխանատվություն չի կրում,
4.6.3. կասեցնել կամ դադարեցնել հաճախորդի կողմից Հարթակում իր օգտատիրոջ օգտագործումը Պայմանների խախտմամբ այն օգտագործվելու դեպքում, ինչպես նաև այն դեպքում, երբ Բանկը հիմքեր ունի ենթադրելու, որ հաճախորդի օգտատիրոջ էջն օգտագործվում է երրորդ անձանց կողմից: Ընդ որում, նշվածը չի կարող Բանկի համար պարտականություն լինել և ըստ այդմ, սույն կետում նշված հիմքերից ցանկացածի հիման վրա հաճախորդի օգտատիրոջը չկասեցնելու կամ չդադարեցնելու դեպքում վրա հասած հետևանքների համար Բանկը որևէ պատասխանատվություն չի կրում,
4.6.4. փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման կանխարգելման և ՀՀ օրենսդրությամբ նախատեսված այլ նկատառումներից ելնելով՝ չկատարել հաճախորդի կողմից Հարթակով ներկայացված հանձնարարականները կամ կասեցնել դրանց կատարումը, որոնց վավերականությունը և/կամ օրինականությունն ակնհայտ չէ, կամ կիրառել հաճախորդի օգտատիրոջ օգտագործման այլ սահմանափակումներ:
5. Այլ պայմաններ
5.1. Բանկի կողմից հաճախորդի օգտատիրոջ էջի վրա կարող են տեղադրվել Բանկի կամ վերջինիս հետ համագործակցող Բանկի ապրանքային նշանը, ֆիրմային անվանումը և հեղինակային իրավունքով պաշտպանվող այլ տարբերանշաններ, որոնք պաշտպանված են ՀՀ օրենսդրությամբ և միջազգային պայմանագրերով, և դրանց ապօրինի օգտագործումը կարող է հանգեցնել հաճախորդի նկատմամբ պատասխանատվության միջոցների կիրառման:
5.2. Հաճախորդը տալիս է համաձայնություն առ այն, որ իր կողմից Բանկին տրամադրված տեղեկատվությունը, բիոմետրիկ տվյալները, նկարները, իր վերաբերյալ Բանկին հայտնի դարձած տեղեկատվությունը Բանկը կարող է մշակել, ձայնագրել, պահպանել և օգտագործել հաճախորդի և Բանկի միջև իրավահարաբերություններ ձևավորելու, այդ իրավահարաբերությունների վերաբերյալ որոշումներ կայացնելու համար, ինչպես նաև անհրաժեշտության դեպքում փոխանցել Բանկի հետ համագործակցող` Հարթակի տեխնիկական սպասարկում իրականացնող կազմակերպություններին` համաձայն ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված պահանջների:
5.3. ՀՀ օրենսդրությամբ նախատեսած իրավական հիմքերի առկայության դեպքում հաճախորդի` Հարթակին տրամադրված անձնական տվյալների ուղղման, ոչնչացման և/կամ մշակման դադարեցման վերաբերյալ հաճախորդի գրավոր դիմումը Բանկի կողմից դիտարկվում և ընթացք է տրվում ՀՀ օրենսդրությամբ և/կամ Բանկի ներքին իրավական ակտերով սահմանված կարգով և ժամկետներում:
5.4. ՀՀ օրենսդրությամբ նախատեսած իրավական հիմքերի առկայության դեպքում հաճախորդը ցանկացած պահի կարող է Բանկին ներկայացնել գրավոր պահանջ` Բանկի կողմից իր անձնական տվյալները ստանալու, մշակելու, պահպանելու, օգտագործելու և սույն փաստաթղթով տրամադրված իր մնացած համաձայնություն(ներ)ը հետ կանչելու վերաբերյալ, որը Բանկի կողմից դիտարկվում և ընթացք է տրվում ՀՀ օրենսդրությամբ և/կամ Բանկի ներքին իրավական ակտերով սահմանված կարգով և ժամկետներում: հաճախորդը տեղեկացված է նաև, որ համաձայնությունը հետ կանչելու դեպքում կարող է սահմանափակվել և(կամ) դադարեցվել Բանկի կողմից հաճախորդին ծառայությունների մատուցումը:
5.5. Հարթակում օգտատեր գրանցելով և Պայմանների ն համաձայնություն տալով` հաճախորդը համաձայնում է, որ Բանկն իրավասու է իր էլեկտրոնային փոստի հասցեին ուղարկել մարքեթինգային բնույթի առաջարկներ, Հարթակի տեխնիկածրագրային նոր լուծումների և/կամ գործառույթների վերաբերյալ ծանուցումներ:
5.6. Հարթակում օգտատեր գրանցելով և Պայմաններին համաձայնություն տալով` հաճախորդը համաձայնում է փոխհատուցել Բանկի կրած վնասներն իր օգտատիրոջ էջը ոչ պատշաճ օգտագործելու և/կամ Պայմանների խախտման, ինչպես նաև Պայմաններով ամրագրված այլ դեպքերում։
5.7. Պայմանների ն համաձայնություն տալը Բանկի համար չի առաջացնում վարկ տրամադրելու կամ այլ ծառայություն մատուցելու պարտավորություն:
5.8. Պայմանները համարվում են ընդունված հաճախորդի կողմից համաձայնության տրամադրման պահից և/կամ Հարթակում օգտատեր գրանցելու և օգտատիրոջ էջով Հարթակից օգտվելու միջոցով:
5.9. Բանկն իրավունք ունի առանց հաճախորդի լրացուցիչ համաձայնության, միակողմանիորեն փոփոխել Պայմանները` տրամադրելով այդ մասին տեղեկատվությունը` Բանկի ինտերնետային կայքէջում Պայմանները հրապարակելու միջոցով և/կամ Բանկի կողմից սահմանված այլ եղանակով: Պայմանների փոփոխություններն ուժի մեջ են մտնում Բանկի կողմից սահմանված ժամկետում:
5.10. Հարթակում օգտատեր գրանցելով և Պայմաններին համաձայնություն տալով` հաճախորդը համաձայնում է, որպեսզի Բանկը հաճախորդի կողմից տրամադրված անձնական տվյալները տրամադրի կամ այլ կերպ հասանելի դարձնի իր հետ համագործակցող երրորդ անձանց հարթակի գործունեության ապահովման և առաջխաղացման նպատակով:
5.11. Հաճախորդի կողմից անշարժ գույքի ամրագրման և/կամ ձեռքբերման վարկային հայտ ներկայացվելու դեպքում Բանկն իրավունք ունի տվյալ անշարժ գույքը վաճառող` Բանկի հետ համագործակցող կառուցապատող կամ գործակալական կազմակերպությանը տրամադրել տեղեկատվություն հաճախորդի վերաբերյալ, հաճախորդի վարկային հայտի վերաբերյալ` այդ կազմակերպության կողմից հաճախորդի վարկային հայտի ընթացքին հետևելու և տվյալ անշարժ գույքի առուվաճառքի գործարքի հետագա գործողությունները պլանավորելու նպատակով:

ПРАВИЛА СОЗДАНИЯ И ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ЛИЧНОГО КАБИНЕТА НА ПЛАТФОРМЕ УПРАВЛЕНИЯ НЕДВИЖИМОСТЬЮ, РАЗРАБОТАННОЙ ЗАО «АМЕРИАБАНК»
Утверждены решением Директората № 02/11/22 от 21․01․2022.Текущая редакция была утверждена решением Директората № 02/30/26 от 27.02.2026 и в силе с 03.03.2026.
1. Общие положения
1.1. Настоящие условия (далее – Условия) регулируют процесс регистрации, обслуживания и использования клиентами пользователя на платформе управления недвижимостью myhome.am (далее – Платформа) ЗАО «Америабанк» (далее – Банк), а также правовые отношения, связанные с пользованием услугами через Платформу.
1.2. В контексте Условий «клиент» означает физическое лицо, регистрирующее или имеющее пользователя на Платформе.
1.3. Заполнив сведения, необходимые для регистрации пользователя, и нажав на соответствующую кнопку, клиент становится зарегистрированным пользователем (далее – пользователь) и соглашается действовать согласно Условиям.
2. Услуги, предоставляемые зарегистрированным пользователям
2.1. Зарегистрировав пользователя на платформе, клиент получает возможность пользоваться следующими услугами:
2.1.1. Кредитные услуги:
2.1.1.1 Оценка платежеспособности;
2.1.1.2. Подача кредитной заявки с целью приобретения недвижимости и получение кредита, включая удаленную идентификацию, подписание кредитных договоров и т.д.
2.1.2. Услуги, связанные с продажей и/или арендой недвижимости:
2.1.2.1 Подача заявки на публикацию объявления о продаже и/или сдаче в аренду недвижимости;
2.1.2.2 Получение запросов от других лиц относительно объявления, опубликованного клиентом.
2.1.3. Услуги, связанные с приобретением и/или наймом недвижимости:
2.1.3.1. Просмотр объявлений о продаже и/или аренде недвижимости;
2.1.3.2. Бронирование объявления, получение уведомления об отмене брони другим лицом;
2.1.3.3. Поиск объявлений, соответствующих предпочтениям клиента;
2.1.3.4. Отправка запроса продавцу, разместившему объявление.
2.1.4. Прочие доступные услуги:
2.1.4.1. Просмотр объектов недвижимости, автоматически отображаемых на странице пользователя клиента, включая подробную информацию об этих объектах (применимо к идентифицированным пользователям);
2.1.4.2. Прочие услуги.
2.2. В случаях, установленных Банком, для получения кредита через Платформу может потребоваться идентификация и подписание кредитных договоров на территории Банка.
3. Регистрация пользователя на Платформе
3.1. Клиент может зарегистрировать пользователя на Платформе:
3.1.1. Посредством посещения Платформы и заполнения требуемых Платформой персональных и контактных данных, а также создания пароля, соответствующего минимальным требованиям безопасности Банка.
3.1.2. Посредством входа в систему дистанционного обслуживания Банка MyAmeria и перехода на Платформу из соответствующего раздела системы MyAmeria. В этом случае пользователь автоматически создается Банком, а пароль должен быть установлен клиентом в соответствии с инструкциями, указанными в сообщении, отправленном на адрес электронной почты клиента. Возможность регистрации пользователя на Платформе с помощью данной опции доступна при наличии соответствующего статуса (уровня) использования системы дистанционного обслуживания MyAmeria.
3.2. Коммуникация с клиентом по сделкам, совершаемым через платформу, осуществляется через адрес электронной почты и номер мобильного телефона. Следует быть внимательным, так как если клиент укажет неверные сведения или контактные данные другого лица, информация о клиенте или информация, адресованная клиенту, может стать доступной третьим лицам, в связи с чем Банк не несет ответственности.
3.3. В целях регистрации пользователя на Платформе, а также использования услуг Банка через Платформу, контактные данные Клиента могут быть проверены для подтверждения факта использования контактных данных Клиентом. Банк может установить срок действия проверенных контактных данных, по истечении которого клиент получает соответствующее уведомление на своей странице пользователя на Платформе о необходимости повторной проверки этих контактных данных.
3.4. Нажимая на Платформе кнопки «Дальше», «Подтвердить», «Отправить в Банк», клиент подтверждает и подает электронным способом соответствующие заявки, подтверждая свое согласие и намерение быть связанным соответствующими транзакциями. Согласие и намерение клиента касаются прежде всего всех действий и записей, которые клиент производит на Платформе.
4. Использование Платформы
4.1. Клиент может войти на свою страницу пользователя на Платформе:
4.1.1. Посредством посещения Платформы с заполнением имени пользователя Платформы и пароля.
4.1.2. Посредством входа в систему дистанционного обслуживания Банка MyAmeria и автоматического доступа на страницу пользователя клиента на Платформе. Возможность входа на Платформу с помощью данной опции доступна при наличии соответствующего статуса (уровня) использования системы дистанционного обслуживания MyAmeria.
4.2. В случае, если клиент забыл пароль или необходимо его изменить, после получения соответствующих инструкций необходимо выполнить действия, указанные в сообщении, отправленном на адрес электронной почты.
4.3. На Платформе клиент может повысить уровень идентификации своего пользователя, пройдя полную идентификацию. Для этого клиент должен предоставить необходимые личные и контактные данные, требуемые Платформой, и пройти последовательные шаги для идентификации, установленные Платформой. В рамках отдельных услуг Банка, предоставляемых через Платформу, может осуществляться дополнительная идентификация, необходимая для предоставления данной услуги.
4.4. Клиент несет ответственность за подлинность, целостность, достоверность действий на Платформе и вытекающие из них последствия. Банк воспринимает все действия, выполняемые клиентом на Платформе, как прямое и подлинное изъявление воли клиента. Банк не несет ответственность за типографические и прочие ошибки, допущенные клиентом.
4.5. Зарегистрировавшись на Платформе, клиент обязуется:
4.5.1. соблюдать конфиденциальность информации, необходимой для доступа к странице пользователя клиента, не разглашать и иным способом не доводить до сведения третьих лиц пароли, коды и прочие данные, используемые для регистрации пользователя и входа на Платформу, и не выполнять другие действия, вследствие которых подобные данные могут стать известными третьим лицам;
4.5.2. незамедлительно уведомить Банк о несанкционированном доступе к странице пользователя клиента или подобной попытке и/или сделке, осуществленной лицами, не имеющими соответствующих полномочий, посредством страницы пользователя клиента или о подобной попытке;
4.5.3. возместить Банку все расходы, ущерб и потери, понесенные Банком вследствие невыполнения или ненадлежащего выполнения клиентом своих договорных обязательств или обязательств, предусмотренных Условиями, и/или в результате выполнения Банком любого поручения, полученного от клиента через Платформу.
4.6. Банк имеет право:
4.6.1. в одностороннем порядке изменить услуги, предоставляемые через Платформу, и/или способ и/или порядок их предоставления или прекратить предоставление услуг, лично известив об этом клиента или разместив соответствующую информацию на своем сайте;
4.6.2. по собственной инициативе временно, полностью или частично приостановить предоставление услуг через Платформу для технического обслуживания Платформы или обеспечения безопасности, надежности и бесперебойной работы Платформы. При этом указанное не является обязательством Банка, и, следовательно, Банк не несет ответственности за возможные последствия в случае, если Банк не приостановит предоставление услуг через Платформу временно, полностью или частично на каком-либо основании, указанном в настоящем пункте;
4.6.3. приостановить или прекратить использование пользователя клиента на Платформе в случае нарушения Условий, или если у Банка есть основания подозревать, что пользователь клиента используется третьими лицами. При этом, указанное не является обязательством Банка, и, следовательно, Банк не несет ответственности за возможные последствия в случае, если Банк не прекратит или не приостановит возможность использования пользователя клиента на каком-либо основании, указанном в настоящем пункте;
4.6.4. исходя из соображений предотвращения отмывания денег и финансирования терроризма и прочих оснований, предусмотренных законодательством РА, не выполнить или приостановить выполнение поручений, данных клиентом через Платформу, если их действительность и/или законность неоднозначны, или наложить другие ограничения на использование пользователя клиента.
5. Прочие условия
5.1. Банк может разместить на странице пользователя клиента торговый знак, фирменное наименование Банка или другого банка, сотрудничающего с ним, и прочие атрибуты, защищенные авторским правом. Все данные предметы защищены законами Республики Армения и международными соглашениями, и в случае их незаконного использования клиент может быть привлечен к ответственности.
5.2. Клиент дает свое согласие на то, что информация, биометрические данные, фотографии, предоставленные клиентом Банку, информация о клиенте, ставшая известной Банку, может быть обработана, записана, сохранена и использована Банком для формирования правоотношений между клиентом и Банком, принятия решений относительно данных правоотношений, а также, при необходимости, передачи организациям, осуществляющим техническое обслуживание Платформы и сотрудничающим с Банком, согласно требованиям законодательства РА.
5.3. При наличии правовых оснований, предусмотренных законодательством РА, письменное заявление клиента об исправлении, уничтожении и/или прекращении обработки персональных данных Клиента, предоставленных Платформе, рассматривается и обрабатывается Банком в порядке и в сроки, предусмотренные законодательством РА и/или внутренними правовыми актами Банка.
5.4. При наличии правовых оснований, предусмотренных законодательством РА, Клиент может в любое время подать в Банк письменное требование отозвать согласие клиента касательно получения, обработки, хранения, использования персональных данных клиента Банком и прочие согласия, данные клиентом в настоящем документе, при этом Банк рассматривает и обрабатывает заявление Клиента в порядке и в сроки, предусмотренные законодательством РА и/или внутренними правовыми актами Банка. Клиент также уведомлен о том, что в случае отзыва согласия предоставление клиенту услуг Банком может быть ограничено и/или прекращено.
5.5. Зарегистрировав пользователя на платформе и приняв Условия, клиент соглашается с тем, что Банк имеет право отправлять маркетинговые предложения, уведомления о новых программно-технических решениях и/или функциях Платформы на адрес электронной почты клиента.
5.6. Зарегистрировав пользователя на платформе и приняв Условия, клиент соглашается возместить ущерб, понесенный Банком в случае, если клиент будет использовать свою страницу пользователя ненадлежащим образом и/или нарушит Условия, а также в прочих случаях, предусмотренных настоящими Условиями.
5.7. Согласие с Условиями не создает для Банка обязательства предоставить кредит или прочие услуги.
5.8. Условия считаются принятыми после того, как клиент даст свое согласие и/или зарегистрирует пользователя на Платформе и будет пользоваться Платформой через свою страницу пользователя.
5.9. Банк имеет право в одностороннем порядке, без дополнительного согласия клиента, изменить Условия, предоставив соответствующую информацию посредством размещения Условий на своей веб-странице и/или иным способом, определенным Банком. Изменения Условий вступают в силу в сроки, установленные Банком.
5.10. Зарегистрировав пользователя на платформе и приняв Условия, клиент дает согласие на то, что Банк может представить третьим лицам, сотрудничающим с Банком, или иным образом обеспечить им доступ к персональным данным, представленным клиентом, с целью обеспечения деятельности платформы и ее продвижения.
5.11. В случае подачи клиентом заявки на бронирование недвижимости и/или кредитной заявки на приобретение недвижимости, Банк имеет право предоставлять информацию о клиенте и его кредитной заявке продающему данную недвижимость застройщику или агентству, сотрудничающему с Банком, с тем, чтобы застройщик или агентство могло следить за ходом рассмотрения кредитной заявки клиента осуществить планирование своих дальнейших действий по части сделки купли-продажи данной недвижимости.